4 2 min 1 rok

Przez kilka dni w Michałowie i w innych miejscowościach jak Zaleszany, Nowosady na tablicy Informującej Gminy Michałowo / i nie tylko / można było przeczytać i zobaczyć ulotki, które miały przypominać tz. klepsydrę pogrzebową. Na jednej z nich widnieje zapis ,, Z żalem zawiadamiamy, że …,,. Nie sposób przejść tu obojętnie i nie zapytać – KTO ZAWIADAMIA ?. Niestety – autor tego pomysłu nie wymienia swojego nazwiska lub instytucji – tylko pod osłoną nocy ulotki rozmieszcza. Czy czegoś się obawiał/obawiała?. KOMU MA TO SŁUŻYĆ ?. Jak do tej pory nie spotkałem się z pozytywną reakcją mieszkańców. Być może nie rozmawiałem z tymi co myślą inaczej.  Zapraszam do komentarzy – AUTORÓW TEŻ !. Poniżej przedstawię fotografie ulotek i ich treść. Proponuję autorowi, aby na swoim profilu Facebook  umieścił  ulotki i wskazał  ich cel i narrację. Możemy tam przeczytać cytaty biblijne, które zapewne miały wpłynąć na psychikę ludzi. TEŻ MOGĘ DODAĆ  –  może dotyczyć nielegalnej imigracji. Biblia / J.10.1 /  – ,, Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. ”    

Link do filmu
 
 
 

Z poważaniem Redaktor Naczelny Michałowo Info – Zdzisław Bartłomiej Worona.

4 thoughts on “KOMU MA TO SŁUŻYĆ ?

  1. Jeśli cytuje już Pan Biblię, to proszę to robić w kontekście. Cytat na nekrologach odnosi się do zabójstwa Abla przez jego brata Kaina i słowa te są głosem Boga, który mówi to z wyrzutem i potępia bratobójstwo. Natomiast słowa, które Pan przytacza, odnoszą się do Jezusa jako posłańca Boga. To on jest “bramą owiec”. Ta przypowieść Chrystusa jest o tym, że tylko przez Niego czyli przez stosowanie jego nauk, z których podstawową jest miłość bliźniego, można dojść do Boga. Ta akcja ma taki sens, że ma zwrócić uwagę na to, że obok nas umierają nasi bracia i siostry i są tacy, którzy do tej śmierci się przyczyniaj i ją usprawiedliwiają. Stawiają się ponad Bogiem decydując, kto zasługuje na życie, a kto nie.

  2. Nie wiem jakie trzeba mieć motywy i pobudki żeby potępiać informowanie o zgonach na terenie gminy. Dookoła umierają ludzie w wyniku bezsensownych gier politycznych, a Pan chce to zamieść pod dywan i rzuca cytatami z biblii żeby to usprawiedliwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *