0 3 min 1 rok

Cuda jednak się zdarzają – Tajemnicza droga oznaczona numerem 220 / geoportal / w miejscowości Stara Łuplanka 48 – wskazana przez Sekretarza Gminy Michałowo jako droga nr 220/1 nieruchomości posiadających klasoużytek ,,dr,, , która nie jest drogą gminą – w dniu dzisiejszym tj. 31.01.2023 r została odśnieżona na całym swym odcinku. Kto odśnieża ?

W piśmie z dnia 14.12.2022 r zwróciłem się również  z prośbą, kto jest właścicielem w/w drogi piaskowej. Na to pytanie nie otrzymałem konkretnie wskazania właściciela, jedynie zaprzeczenie, że nie jest to droga gminna – oraz to, że w sezonie zimowym 2022/2023 odśnieżanie na tym terenie, wykonuje Urząd Miejski w Michałowie we własnym zakresie. Zgodnie z przyjętą zasadą w pierwszej kolejności odśnieżane są drogi gminne o największym natężeniu ruchu.

Wcześniejsze informacje w tej sprawie znajdziesz tutaj – https://michalowo.info.pl/2022/12/15/kto-jest-wlascicielem-tej-drogi/

Udało  się ustalić i potwierdzić odśnieżenie w dniu dzisiejszym zainteresowanej drogi, a taki samochód odśnieża również drogi gminne. 

Przedmiotowa droga nie jest w zarządzaniu Starostwa Powiatowego.

Sprawa zapewne się wyjaśni – tylko dlaczego tak opornie.

Droga 220 lub / 220/1 /  NIE Gminna, NIE Powiatowa, a prawdopodobnie jest odśnieżana przez Urząd Miejski w Michałowie ?. Czy Gmina w Michałowie panuje nad sytuacją odśnieżania co, gdzie i kiedy ?

Jak na razie należy podziękować za dzisiejsze odśnieżanie, a Burmistrza prosić o zainteresowanie się tym zagadnieniem i pomocy dla osób mieszkających w budynku oznaczonym numerem  48 – bo jeżeli faktycznie nie jest to droga Gminna, to należy ten temat rozwinąć, wskazać drogę dojazdową, aby w przyszłości nie umożliwiło tam wjazdu  karetki pogotowia, straży pożarnej, odbioru odpadów komunalnych i przesyłek kurierskich. Mieszkańcy czekają na kontakt osoby z Urzędu Miejskiego w Michałowie. Jest postawiony znak informacyjny – droga dojazdowa do budynku numeru 48, a formalnie droga nie istnieje. No cóż jedziesz na swoją odpowiedzialność. Jak coś się stanie nikt za to nie odpowiada. Zawieszenie pojazdu w jednym miejscu możesz urwać – jak nie znasz tej drogi.

Uważaj na to miejsce – tutaj nawet odśnieżarka mija to miejsce przez pole. Co będzie wiosną ?

Michałowo Info Redaktor Naczelny – Zdzisław Bartłomiej Worona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *