1 3 min 1 rok

… tu nie jest kwestia oszczędności, to jest kwestia po prostu co likwidujemy, i tak jak w życiu w ostatniej kolejności pójdą rzeczy wrażliwe typu GOPS, tak, bo to, no, kieruje się właśnie do tych takich osób…

…w Gminnym Ośrodku pomocy społecznej, chciałbym tutaj zaznaczyć i powiedzieć, że to jest chyba najtrudniejszy odcinek pracy jaki jest w naszym samorządzie. Ja osobiści wielokrotnie o tym mówiłem, że ja mógłbym  zarządzać i szkołą, mógłbym gokiem zarządzać, mógłbym zarządzać pływalnią…jedyna nasza jednostka, którą nie mógłbym zarządzać to jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ponieważ tam na co dzień spotyka się z problemem, biedą…tragediami ludzkimi…

https://youtu.be/LrbZyx4o-Wo

Inspiracją do opublikowania powyższej treści był poprzedni artykuł https://michalowo.info.pl/2022/12/29/woda-w-beczkach-powraca-jak-bumerang/ i jego komentarze na łamach portalu społecznościowego typu ,, przecież Nazarko tylko straszy Wody Polskie żeby nowe stawki zatwierdzili ,, , ,, to jest skuteczność w zarządzaniu ,, , ,, ale trzeba być naiwnym i tępym, przecież każdy wie, że Nazarko powiedział to tylko dla stracha ,,. Idąc takim tokiem rozumowania to mogę sądzić, że powyższe wypowiedzi też są dla tzw. stracha. Tylko po co i dlaczego ?. Może jeszcze nie wiem i wychylam się przed szereg. Jak napisał jeden z internautów ,, najbliższe sesje pokażą ,,. Czy mamy się obawiać likwidacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowie ?. Może przyjęcia przez inną instytucję ? – Ostatnio jest to modzie.  Jaki to Burmistrz, że w sytuacji rzekomo beznadziejnej łatwą ręką  może likwidować  MOPS. Przecież tacy ludzie będą też  w krytycznej sytuacji i potrzebować będą pomocy właśnie od takiego ośrodka. Spodziewałbym się raczej słów, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby do takiej sytuacji nie doszło i.t.p. Cóż jak się mówi, że nie mógłbym zarządzać  Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, ponieważ tam na co dzień spotyka się z problemem, biedą, tragediami ludzkimi –  to po co się starać. Tylko jak ostatnio widzimy Pan Burmistrz przyzwyczaił się do luksusów, konferencji, nominacji, to trudno zejść na ziemię i zrozumieć tego szarego człowieka. Tak, pracownicy zapewne wykonują  swoje zadania w tym zakresie, ale bez wsparcia słabo to widzę. Najlepiej wiedzą to ludzie, którzy korzystają z tych usług, czy jest dobrze czy źle.

Napisano w internecie autor MK – ,, Jeśli chcesz pomóc zawsze znajdziesz sposób niesienia pomocy, jeżeli nie chcesz pomóc zawsze znajdziesz powód żeby nie pomagać,,.

Redaktor Naczelny Michałowo Info – Zdzisław Bartłomiej Worona

One thought on “MIEJSKO GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MICHAŁOWIE

  1. dwa podstawowe pytania: ile osób korzysta z pomocy gminnego ośrodka i najważniejsze pytanie: na co mają być przeznaczone zaoszczędzone środki finansowe ? Inaczej mówiąc cel likwidacji GOPS ! To musi być jasno i wyraźnie udowodnione ! Inaczej to sprawa prokuratorska lub publiczny lincz !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *