0 4 min 2 lata

Sprawa kursu autobusu PKS Nova S.A Białystok na trasie Sokole Wieś – Białystok wraca jak bumerang. Strony rozpoczęły negocjacje. Na wyniki musimy jeszcze poczekać. W rozmowie z mieszkańcem Sokole

taki autobus powinien kursować, mam swoje lata i nie mam siły iść pieszo do innego oddalonego przystanku, znajomi też tak myślą.

osoba chciała zachować anonimowość co do swojego imienia i nazwiska.

W rozmowie z Panem Andrzejem Kasperowiczem ustaliłem, że sporządzi i prześle pismo do Pana Marka Nazarko Burmistrza Michałowa o spowodowanie, aby mieszkańcy wsi Sokole mogli dojechać bez problemów z Sokola do Białegostoku. Przedstawi propozycję takiego kursu oraz kalkulację kosztów. Informacja ta trafi również do Pana Mariusza Doliasza Prezesa Zarządu PKS Nova S.A i Pana Bohdana Paszkowskiego Wojewody Podlaskiego.

Z ostatniego pisma Z-cy Burmistrza Michałowa wynika, że

Gmina jest zainteresowana współpracą. Jako samorząd od początku szukamy sposobu na rozwiązanie tego problemu.

Tą krótką informację zakończę jak na wstępie – Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi ?

Taka mała refleksja.

źródło yutube

W trakcie sporządzania powyższej treści informacji – udało mi się uzyskać treść Andrzeja Kaserowicza do Burmistrza Marka Nazarko zamieszczoną na portalu Facebook  o treści ,, Biedę w dojazdach należy w miarę podzielić sprawiedliwie, i dać szansę dla tych, którzy nie  mają możliwości dojazdu do Białegostoku/

Sokole, 22.08.2022 r.

Pan Marek Nazarko

Burmistrz Michałowa

Andrzej Kasperowicz

Mieszkaniec wsi Sokole

Sokole 6

16-050 Michałowo

Zwracam się z serdeczną prośbą do Pana Burmistrza o spowodowanie, aby mieszkańcy wsi Sokole mogli dojechać bez problemów z Sokola do Białegostoku: do szkoły, do pracy, do lekarza, po lekarstwa czy po zakupy. Kontakt ze światem urwał się 1 lipca, kiedy to zlikwidowano połączenie autobusowe użyteczności publicznej Białystok – Hajnówka przez SOKOLE WIEŚ.

Proponuję: wykorzystać istniejące połączenie autobusowe PKS Nova S.A. Białystok – Michałowo i skierować przez SOKOLE WIEŚ

Przejazd autobusu po terenie gminy Michałowo Zajma – Michałowo to 2 kursy dziennie za wozokilometr 5,30 zł (propozycję dotacji należy uzgodnić z Urzędem Miejskim w Michałowie i PKS Nova S.A.).

1. Autobus odjeżdżający o godz. 6:45 z Michałowa przez Zabłudów skierować przez SOKOLE WIEŚ – kursuje od poniedziałku do piątku (1-5). Na linii Michałowo – Białystok przez Zabłudów kursuje 5 autobusów dziennie.

2. Autobus odjeżdżający o godz. 15:10 z Białegostoku przez Zabłudów skierować przez SOKOLE WIEŚ – kursuje 7 dni w tygodniu (1-7). Na linii Białystok – Michałowo przez Zabłudów kursuje 4 autobusy. Biedę w dojazdach należy w miarę podzielić sprawiedliwie, i dać szansę dla tych, którzy nie mają możliwości dojazdu do Białegostoku.

Kalkulacja kosztów:

1. Kilometry przejechane po gminy Michałowo – jeden kurs: 41,5 – 22,1 = 19,4 km

2. Dwa kursy dziennie: 19,4 km x 2 kursy = 38,8 km

3. Dofinansowanie przez gminę Michałowo dziennie: 38,8 km x 5,30 zł = 205,64 zł

4. Dofinansowanie przez gminę Michałowo tygodniowo: 205,64 zł x 5 dni = 1.028,20 zł + 2 kursy sobota i niedziela (autobus 15:10 z Białegostoku) 38,8 km x 5,30 zł = 205,64 zł.

RAZEM: 1.028,20 zł + 205,64 zł = 1.233,84 zł

5. Dofinansowanie przez gminę Michałowo miesięcznie: 1.233,84 zł x 4 tygodni = 4.935,36 zł

jeden kurs: po terenie gminy Michałowo 41,5 – 22,1 = 19,4 km

Proszę o pomyślne załatwienie prośby dla dobra społeczności Sokola.

Z poważaniem

Andrzej Kasperowicz

1. Pan Mariusz Doliasz Prezes Zarządu PKS Nova S.A.

2. Pan Bohdan Józef Paszkowki Wojewoda Podlaski

3. a/a

Redaktor Naczelny Michałowo Info – Zdzisław Bartłomiej Worona

michalowo.info.pl – zdjęcie podglądowe nie dotyczy powyższego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *